Warsztaty | Terefere

Warsztaty

Warsztaty

Proponujemy organizację tematycznych warsztatów dla gości hotelowych, grup zorganizowanych lub też placówek opiekuńczo-wychowawczych. Chcesz zapewnić kreatywny czas swoim klientom? Pragniesz wzbogacić ofertę zajęć dodatkowych? Przyjedziemy do Ciebie zapewniających twórczą zabawę dla dzieci w szerokim przedziale wiekowym.


 

Zajęcia terenowe - oferta dla grup zorganizowanych. Zachęcające do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotkania pozwalają na przeżycie niecodziennej przygody na łonie natury. Dają szanse na sprawdzenie się przy pokonywaniu różnych trudności. Przekazują pierwsze umiejętności orientacji w terenie, oceniania odległości, pokonywania przeszkód. Uczestnicy mają możliwość nauki pracy w grupie z wykorzystaniem mapy, lupy czy też odnajdowania właściwej ścieżki po przez umówione wskazówki. Spotkania przyjmują różną formę : aktywnej wycieczki, gry terenowej lub też pikniku z zaplanowaną animacją.

 

Gry planszowe - dostosowane do możliwości danej grupy wiekowej. Na Państwa życzenie zorganizujemy je jednorazowo lub cyklicznie. Wdrażają do nauki przestrzegania i podporządkowania się przyjętym zasadom. Uczą współpracy w grupie, przeżywania pierwszych zwycięstw oraz umiejętności przegrywania. Nasi animatorzy w formie dostosowanej do małego odbiorcy przekażą wiedzę z zakresu mechaniki powstawania oraz projektowania gier. Wspólnie poznamy atrakcyjne pozycje gier planszowych, przedstawimy czas spędzony na rozgrywkach jako sposób na ciekawe hobby. Na zakończenie warsztatów stworzymy własne zasady oraz makietę gry.

 

Warsztaty recyklingowe - ukazujące zamianę pozornie nie przydatnych przedmiotów na użytkowe. Od zwykłych pojemników na kredki przez zabawki lub formy zajmujące dużą przestrzeń. Specjalnie dla Państwa oraz Waszych pociech przygotujemy pokaz przedmiotów mających drugie życie. Cykl naszych warsztatów ma na celu uwrażliwienie na niezwykle ważną w dzisiejszych czasach ekologię. Przy pomocy odrobiny wyobraźni pokażemy na ile sposobów można tchnąć drugie życie w pozornie nie potrzebne przedmioty. W atmosferze twórczej zabawy wspólnie poskromimy i prze-tworzymy górę śmieci! . Będziemy ciąć, kleić, wiązać i malować, a przede wszystkim będziemy dobrze się bawić.

 

Mały odkrywca - (grupa wiekowa 5+)warsztaty edukacyjne zaznajamiające z prawami fizyczno-chemicznymi. Warsztaty mają na celu rozbudzić w dzieciach ciekawość i radość z samodzielnego eksperymentowania i poznawania świata. Ćwiczą umiejętności analizowania i wnioskowania. Eksperymenty na poziomie wieku przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego mają na celu przede wszystkim pokazanie różnorodności zjawisk, a nie teorii. Uczą obserwacji i dociekliwości oraz chęci do poznawania świata. Zajęcia przewidują treści podzielone na kręgi tematyczne: Woda, Światło, Dźwięk, Astronomia, Pola magnetyczne.

 
Zajęcia przed-przedszkolne - zajęcia dla grupy wiekowej: 1-2; 2-4; mające charakter ogólnorozwojowy, zapoznający z zachowaniem dzieci w grupie, dający możliwość na poznanie nowej dla dziecka sytuacji. Ich celem jest bezstresowy start w przedszkolu, nauka komunikowania własnych potrzeb oraz powolne zwiększanie dystansu pomiędzy rodzicem/opiekunem ,a dzieckiem. Zabawy pozwalające na dostrzeżenie obok siebie innych członków grupy jak i przyzwyczajające do roli prowadzącego/nauczyciela. Zajęcia będą zawierać blok: edukacyjny, muzyczno-ruchowy oraz czasu swobodnej zabawy..

 

Warsztaty muzyczno-dźwiękowe - zajęcia dla dzieci w dwóch grupach wiekowych 3-4; 5 -6; Zajęcia obejmują zabawy ruchowe z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Mają na celu rozbudzenie poczucia rytmu i zamiłowania do muzyki. Uczą rozróżniania nastroju i emocji, pozwalają na zapoznanie z różnymi dźwiękami. W trakcie spotkań będziemy budować niekonwencjonalne instrumenty z prostych, codziennych przedmiotów.